Radek Krčál – akordeon, klávesy 2019

Kvůli nekompabilitě Radkovy pracovní doby s časem zkoušek jsme se v září 2019 museli poohlídnout po jiném klávesákovi. Nicméně Radek s námi příležitostně hrává jako host a spolupracuje i na studiových nahrávkách.

Po dokončení studia konzervatoře na ní zůstal – tentokrát jako pedagog. Poté byl povolán do zbraně a po návratu z vojny se muzice věnoval na plný úvazek a sjezdil s kapelou kus světa.

V současné době předává své znalosti a dovednosti žáčkům v ZUŠ v Židlochovicích, hrává na svatebních obřadech a na menších i větších akcích účinkuje s kapelou.

S Kat se seznámil díky jejímu hudebnímu počinu – albu Silky Way, které vydala spolu se svým parťákem, producentem z USA. Radek si v jedné skladbě zahrál a zjistil, že existuje i jiná možnost než hrát notoricky známé, převzaté skladby na zábavách – úplně stejně jako stovky úplně stejných kapel.

Ale i když se snažili najít odrazový bod a zahájit spolupráci, nepovedlo se to. Potom o sobě chvilku nevěděli, až se Kat ozvala, že teď přesně přišla ta správná chvíle. A zacvaklo to.

Radkovi se účinkování ve sKat! líbí ze stejného důvodu jako všem ostatním – po letech hraní pořád těch samých fláků bez příležitosti k jakékoliv vlastní invenci najednou zakouší velmi příjemný pocit tvůrčí svobody, možností zkoušet, kde jsou hranice … a zjišťovat, že pořád ještě v nedohlednu. Je příjemné podílet se na vzniku úplně nových skladeb a vdechovat jim svoje vlastní naladění.