Michal Jaborník – klávesy, zpěv

V mládí jsem prošel drezůrním hudebním výcvikem, dva cykly klavíru, hodně mi to dalo. Hrál jsem na klarinet ve venkovské dechovce, kde jsem si vydělával na studia. Od patnácti jsem pak hrával u táboráků na kytaru. Poté mě osud zavál na techniku, ale hudbu jsem neopustil. V kapele Mosty jsem zpíval spirituály a se skvělým pěveckým sborem Ars Brunensis jsme sjezdili půl Evropy. Pak přišla doba hudebního temna, ale jinak krásný čas s rodinou. Z klinické hudební smrti mě resuscitovali kamarádi ze sboru, kteří obnovili studentskou bigbeatovou kapelu a hledali někoho za klávesy, za kterými v současné době stojím už tři roky. Z klavíru jsem přeskočil na Nord Stage 2.

Hraji v BSB Brno, jako záskok občas působím v kapele Kulomet.

Rád poslouchám Led Zeppelin, Deep Purple, Yes, Genesis, Dire Straits, z české provenience Jirku Schelingera, Nerez se Zuzkou Navarovou, Karla Plíhala.

Možnost hrát se sKat! jsem uvítal s nadšením. Rád poznávám nové lidi a muzikanty obzvlášť a sKat! je dobrá parta s velkým potenciálem. Líbí se mi, že nic není dané a nalajnované, že si svůj part můžu uhníst sám, doteď jsem hrál jen podle jasně dané předlohy, a ta změna se mi opravdu moc líbí.